października 31, 2022

Jedzenie w Dyniowe Love. Czy tylko dynie?

 Ostatnio miałem przyjemność udać się do dyniowej farmy na Pomorzu. Wycieczka okazała się udana, bo miejsce jest bardzo urokliwe. Mnóstwo zdjęć zrobiony, dzieciaki szalały, a ja myślałem tylko o tym, żeby coś tu zjeść. Jak wyszło? Zapraszam do Dyniowe Love.

Dyniowe Love, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Gdańsk

Dyniowe Love to pewnie tylko dynia do jedzenia?

Otóż, niekoniecznie. Dynie to główny element tej farmy. Dynie stanowią o klimacie farmy, o wystroju i w ogóle o biznesie. To warzywo jest zdecydowanie tematem przewodnim. Zakładamy, więc, że dynie można sobie do domu kupić, prawda? Prawda. Mało tego, można kupić sobie dyniowe przetwory. Na miejscu można wybierać spośród past, dżemów, a nawet ketchupu.

Na dyniowej farmie w okresie jej funkcjonowania postawione są food-trucki. Niestety nie udało mi się znaleźć dyniowych frytek na które miałem ochotę, ale głodni podróżnicy na upartego zapełnią żołądki. Zauważyłem food-truck z frytkami belgijskimi, który stoi już chyba w każdym większym mieście. Był namiot z grzańcem i był grill. Dla osób lubiących samodzielność na dyniowej farmie pali się ognisko.


Dyniowe Love, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Gdańsk
Dyniowe Love, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Gdańsk

Ciasto i Kawa

Nie zabrakło miejsca z ciastem i kawą. Na Dyniowej Farmie można skosztować coś słodkiego i to ściśle związanego z dynią. Zjeść coś dyniowego na Dyniowe Farmie i mieć z tego radość? Najlepszym rozwiązaniem będzie ciasto. Nie znalazłem frytek dyniowych albo chociaż jakiegoś wege-dyniowego burgera, a coś trzeba jeść!

Całe szczęście znalazły się drobne przekąski w Dyniowe Love dzięki, którym można zająć czas i podniebienie. Podczas stania w dość sporej kolejce można się zastanowić na co się ma ochotę i co zamówić, a oferowane są:


 • babeczka dyniowa,

 • sernik dyniowy,

 • brownie dyniowe,

 • ciasto korzenne z dynią,

 • zupa krem,

a także:

 • dżemy dyniowe,

 • ketchup dyniowy,

 • sok z czarnego bzu,

 • sok malinowy,

 • dżem malinowy,

 • miód.


Te soczki i inne gadżety ująłem w liście dla formalności. Prawda jest taka, że na stół zawita ciacho i kawa. Nasz wybór padł na sernik dyniowy i ciasto korzenne z dynią.


Dyniowe Love, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Gdańsk

Doznania

Tutaj ujawnia się klimat farmy. Miejsce jest całkiem przyjemne ale bardzo komercyjne. Farma przyciąga ludzi, których jest mnóstwo. Kolejka jest do samego wejścia na farmę i do kawiarni. Ta mała kawiarnia to drewniana chata i niewielka drewniana wiata z kilkoma, połączonymi stołami. Poziom to nie jest zbyt wysoki, ale trzeba na uwadze mieć to w jakim jest się miejscu. Jest to atrakcja dla dzieciaków do zabawy ale nie tylko. Dyniowe Love nie reklamuje się jako miejsce z mega żarciem, ale jako miejsce zabawy i rekreacji.

Ciasto dostaję od razu na dwóch kartonowych talerzykach. Pobieram sobie dwa plastikowe widelce z pojemnika na blacie. Kawa to istna samoobsługa. Dyniowe Love zaczerpnęło złe zwyczaje ze stacji benzynowych i płacąc 10 złotych kawę robimy sobie sami. Kładę te dwa ciastka na stole i pędzę do ekspresu. Obsługa wręcz banalna. Uzupełnienie wody też. Natrafiłem na pusty zbiornik i musiałem sobie w tej sytuacji jakoś poradzić. Jako inżynier nie mogłem pozwolić, aby ta przeszkoda mnie przerosła. I tak, też się stało. W mgnieniu oka ekspres do kawy był zalany po ran, a ja się stałem bohaterem dwóch osób stojących w kolejce za moimi plecami.

Przejdźmy do rzeczy. Ciasto muszę przyznać - bardzo dobre. Szczególnie podpasowało mi ciasto korzenne z dynią. Może dlatego, że nie było czuć dyni. Nie zwalało z nóg ale było bardzo dobre. Mieszane odczucia ma co do kawy bo była bliska tej z maszyny na autostradzie. To moje odczucia, bo moja towarzyszka kawą był zachwycona, Może miała gorszy dzień, albo ja miałem gorszy dzień. W każdym razie kawa była okraszona słodkim syropem dyniowym i była bardzo mocna. Takie lubię. Kawę - lurę z maszyny na autostradzie, też lubię.


Dyniowe Love, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Gdańsk
Dyniowe Love, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Gdańsk

Ocena

Całość ratuje klimat Dyniowe Love. Jak chcecie poczytać co to jest i jakie zdjęcia można tam robić to zapraszam Was tutaj. Jedzenie to oczywiście dodatek a nie główny cel wizyty na dyniowej farmie. Chciałem sprawdzić co przygotowali właściciele farmy i to zrobiłem. Zdecydowali się oni na kawę, ciasta i przetwory. Dla głodomorów farma wpuściła wcześniej wspomniane food-trucki. Sprawdźcie Facebook Dyniowe Love przed przyjazdem, abyście byli odpowiednio przygotowani. Szczególnie zapraszam Was na Facebooka Polskie Podróże Kulinarne, abyście nie przegapili kolejnych relacji z kulinarnie nietypowych miejsc!


Moja hojna ocena 2/5.


Dyniowe Love, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Gdańsk

Dyniowe Love, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Gdańsk

Dyniowe Love, Rotmanka, Pruszcz Gdański, Gdańsk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Polskie Podróże Kulinarne , Karol Kozak Media