września 07, 2023

Bizim Kebap Poznań

Chodził mi po głowie jakiś dobry kebs. Czasy zajadania się takimi bułami już dawno minęły, bo minęła moda i potrzeba takiego jedzenia. Dawno temu jednak kebaby to podstawa pijackiej diety była. Pamiętam, że w mieście w którym mieszkałem była ulica kebabowa. Oczywiście miała swoją oficjalną nazwę, ale tak naprawdę była kebabowa, bo było na niej z siedem kebabów. Piątek i sobota noc to była obława wygłodniałych imprezowiczów. To już nigdy nie wróci, ale można czasem to sobie przypomnieć i kebaba zjeść.

Bizim Kebap Poznań, Bułgarska

Bizim Kebab Poznań


Przechodziłem koło Bizim Kebab w Poznaniu i tak mi się przypomniało, że kebab mi ostatnio chodził po głowie. Szybki rzut okiem za szybę tej budy i postanowiłem, że wkrótce wrócę tutaj na żarcie. Pogoda dobra, więc nie ma co w knajpie siedzieć tylko na świeżym powietrzu zjeść. Tak też się stało i niedługo potem przeglądałem skromne menu Bizim Kebap.

Bizim Kebap znajduje się w Poznaniu na ulicy Bułgarskiej. Niedaleko stadionu Lecha Poznań z którego po meczu pewnie dużo klientów pod kebapem się pojawia.

Menu to takie, które każdy dobrze zna. Jest kebap w takiej bułce, albo w takiej bułce z mięsem takim, albo takim. Prosta sprawa. Jest kebap-danie na talerzu, rollo. Dodatkowo do wyboru są nuggetsy, ale można sobie też zamówić same frytki. Do wyboru oczywiście słodkie napoje.

Buda stoi na czyjejś prywatnej działce i przylega do chodnika. Na przeciwko jest malutki stolik i krzesło lub dwa. Generalnie mało prestiżowo, czyli godnie kebaba. Nie je się kebsa przy schludnie zastawionym stole. W każdym razie jest gdzie spocząć zmęczonemu wędrowcowi, który zgłodniał i potrzebuje przerwy.

Bizim Kebap Poznań, Bułgarska

Buła


Nie zastanawiając się długo wziąłem sobie rollo z mięsem drobiowym. Duże rollo, bo na te mniejsze opcje w menu nawet nie zwracam uwagi. Pan podaje mi długa bułę zawiniętą w folię i chusteczkę. Poczułem się jak za starych, dobrych czasów. Ruszam w drogę, bo w drodze kebab smakuje lepiej.

Bułka świeża, i warzywa wydają się bardzo świeże. Mięso również świeże i nie przypalone, albo przesolone. Bardzo to sobie cenię. Z każdym krokiem pochłaniam coraz więcej i jestem coraz bardziej zadowolony. Trochę trzeba przejść, aby takiego kebaba zjeść. Całość oceniam bardzo dobrze, chociaż nie mam porównania, bo nie przypominam sobie, żebym jadł wcześniej kebaba na trzeźwo.

Bizim Kebap Poznań dorobił się swojej strony internetowej, którą możecie znaleźć tutaj. Odsyłam Was również do strony na Facebook Bizim Kebap. Znalazłem nawet medale jakichś orłów gastronomii, które ten kebab dostaje od 2000 roku.

Polecam.


Bizim Kebap Poznań, Bułgarska

Bizim Kebap Poznań, Bułgarska

Bizim Kebap Poznań, Bułgarska

Bizim Kebap Poznań, Bułgarska

Bizim Kebap Poznań, Bułgarska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Polskie Podróże Kulinarne , Karol Kozak Media