października 05, 2022

Piwo na Miodzie Gryczanym - Manufaktura Piwna Browaru Jabłonowo

 Piwa miodowe cieszą się stałą popularnością i przyzna, że i jak jestem miłośnikiem miodowych piw. Kojarzą się z niegdyś pitymi, tanimi nalewkami miodowymi. Kojarzą się również z pysznymi miodami pitnymi. Dostępność miodnych piw, również jest coraz lepsza, a i wachlarz produktów coraz szerszy. Tym razem do stołu siada z nami Piwo na Miodzie Gryczanym Browaru Jabłonowo.

Piwo na Miodzie Gryczanym. Manufaktura Piwna. Browar Jabłonowo. Polskie Podróże Kulinarne.

Browar Jabłonowo

Większości osób podróżujących po Polsce lub znających się na polskiej geografii zapewne kojarzyłoby Jabłonowo Pomorskie jako siedzibę tego browaru. Jabłonowo Pomorskie w województwie Kujawsko - Pomorskiem. Niespodzianka, bo Jabłonowo to także niewielka miejscowość w Mazowieckiem. Jabłonowo na Pomorzu to jedna z tych miejscowości w których nie chce się zatrzymać nawet na stacji benzynowej. Jak jest w Jabłonowie w Mazowieckiem? Tam nigdy nie byłem ale już wiem, że miejscowość jest siedzibą browaru o takiej samej nazwie jak miejscowość.

Udajmy się na stronę internetową Browaru Jabłonowo. Oda razu jesteśmy informowani poprzez napis dużą czcionką, że Browar Jabłonowo to niezależny browar. To się ceni, bo moda nakazuje nam stronić od koncernów. Co to właściwie znaczy “niezależny browar” i czy ktoś nas nie robi w konia, jak to często bywa. Zgłębiłem trochę temat i fabryka rzeczywiście znajduje się w polskie ch rękach. Historia browaru sięga 1992 roku kiedy to dwóch panów postanowiło go otworzyć. Z początku rozlewnia dla większych kampanii a potem regionalny browar. Obecnie piwa tego producenta można kupić w większości polskich miast. Ktoś ma głowę do interesów, ale nie zapominajmy, że od ładnych kilku lat mamy do czynienia z moda a co za tym idzie popyt na piwa mniejszych, regionalnych browarów. Na szczególną uwagę zasługują odważne ruchy biznesowe browaru, bo jako jeden z pierwszych sprzedawał piwa w aluminiowych puszkach. Następnie powtórzył to z plastikowymi butelkami i był pionierem sprzedaży piw w tego typu opakowaniach w Polsce.


Piwo na Miodzie Gryczanym. Manufaktura Piwna. Browar Jabłonowo. Polskie Podróże Kulinarne.

Piwo na Miodzie Gryczanym Browaru Jabłonowo

Piwo na Miodzie Gryczanym pochodzi z serii o nazwie Manufaktura Piwa Browaru Jabłonowo. Wydaje mi się, że ma to być jakiegoś rodzaju linia prestiżowych produktów tego producenta. Browar, ten wśród swoich regularnych produktów na sporo piw mocnych, sprzedawanych w puszkach lub we wcześniej wspomnianych plastikowych butelkach. Muszę przyznać, że doświadczenia z takimi piwami nabywałem za czasów młodości i doskonale pamiętam zgon po Imperatorze. Z sentymentu się łezka zakręciła w oku jak zobaczyłem te bełty na stronie Browaru Jabłonowo. Chociaż w sumie to się łezka nie zakręciła. Nie mam nawet sentymentu. Niemniej, jednak piwa z linii premium trzeba traktować jako osobne produkty i podejść do nich z dużą dozą sprawiedliwości.

Piwo na Miodzie Gryczanym Browaru Jabłonowo jest tuż przed rozlewem dosładzane doskonałym miodem - jak czytamy na stronie. Brak filtracji ma pozwolić zachować prozdrowotne właściwości miodu. prozdrowotne właściwości miodu nic nie pomogą na niezdrowe właściwości alkoholu, którego w tym piwie jest 5,2% objętości. Biorąc pod uwagę to, że producent chwali się doskonałym miodem dziwi mnie obecność aromatu w składzie. Producent chwali, się również zdobytymi nagrodami Grand Prix co nie ma dla nas żadnego znaczenia. No, chyba że to Grand Prix na żużlu.


Piwo na Miodzie Gryczanym. Manufaktura Piwna. Browar Jabłonowo. Polskie Podróże Kulinarne.

Ocena

Po cenie i po tylu przechwałkach na stronie można się spodziewać niesamowicie dobrego piwa. Muszę przyznać, że piwo okazało się alkoholem dosyć przeciętnym. Towarzyszyło mi przy dobrym daniu z kuchni włoskiej i tu by pasowało. Jednak bardziej do innego dania z kuchni włoskiej - picki w polskim wydaniu. To ten poziom. Dobre no bo to pizza. Dobre bo to piwo miodowe. Pizza i piwo miodowe na raz to wygrana dnia! Jednak samo Piwo na Miodzie Gryczanym Browaru Jabłonowo to jeszcze nie jest to co po piwie miodowym oczekuję. Trochę lepsze niż Łomżunia. W sumie to, jednak nie.


Moja hojna ocena 2/5.Piwo na Miodzie Gryczanym. Manufaktura Piwna. Browar Jabłonowo. Polskie Podróże Kulinarne.

Piwo na Miodzie Gryczanym. Manufaktura Piwna. Browar Jabłonowo. Polskie Podróże Kulinarne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Polskie Podróże Kulinarne , Karol Kozak Media